Brightlux

ADMIRALISILD

Kui KMG Insenerehtiuse projektijuht pöördus meie poole palvega luua lahendus Admirali silla arhitetktuursele- ning funktsionaalsele valgustusele, siis ühest küljest läksid meil silmad särama, kuid tekkis ka väike aukartus – tegu ju väga keerulise ehitisega, mis oma kujult ka kõike muud kui standartne ning lisaks veel maamärk, mis jääb meie linna kaunistama väga pikaks ajaks.

Peamised probleemid:
– Kuidas valgustada nii ebastandartset kuju.
– Kuidas paigaldada valgustid ja sealjuures tagada võimalikult väike pimestus inimestele, kes ületavad silda või liiguvad selle vahetusläheduses.
– Kuidas tagada valgustite eluiga merelises keskkonnas.

Koostöös Hispaania ühe vanima valgustitehase Grupo MCI’ga, töötasime välja lahenduse, mis täna valgustab Eesti ja ehk ka lähiregiooni üht erilisemat silda. 

Valguslahenduses kasutasime Grupo MCI Square Grazer RGB(arhitektuurne valgustus) ja 3000K(funktisoonalne valgustus) LED valgusteid. Kasutades mitmeid erinevate nurkadega läätsesid, suutsime selle meistriteose pimeduses vaatemänguliselt särama panna. Merevee ja soola eest kaitseks, said valgustid kaetud spetsiaalse kattega, mis tagab pikema eluea karmis, merelises keskkonnas. 

Lisaks valgustasime ka laevateepiirde Grupo MCI Mundo DOT 3000K LED valgustitega. 

Kogu lahendus on eemal asuvast kontrollkeskusest DMX juhitav, andes võimaluse luua stseene vastavalt kliendi soovile.